Az Egyesült Államok kínai cégekkel keményen bánó Kereskedelmi Minisztériuma többek mellett ezúttal a népszerű dróngyártó DJI Technologyt helyezte kereskedelmi tiltólistára, valószínűleg azért, mert drónokat szállít a kínai kormánynak.
Wilbur Ross kereskedelmi miniszter szerint a korlátozások szükséges intézkedések annak biztosítására, hogy Kína ne tudja felhasználni az amerikai technológiákat destabilizáló katonai tevékenységeihez.
Az egyre csak bővülő tiltólista legismertebb szereplője a tavaly május óta szankcionált Huawei, amely az azóta eltelt időszakban komolyan megsínylette az amerikai szankciókat, le kellett mondania arról, hogy a világ első számú okostelefongyártója legyen, és egyre inkább kiszorítják a nyugati 5G-piacról.
Mészáros Csaba







